Предмет: Химия, автор: andreychikatila

Обчисли масу Оксигену, який міститься в порції ортофосфатної кислоти масою 40 г.
У проміжних розрахунках результат округляй до сотих, відповідь — до цілих.
помогите пожайлуста

Ответы

Автор ответа: victordenisovich
0

Ответ:

Маса Оксигену, який міститься в порції ортофосфатної кислоти масою 40 г, дорівнює 6 г (округлено до цілих).

Объяснение:

Ортофосфатна кислота має формулу H3PO4. Розрахуємо молярну масу H3PO4:

1(1.01 г/моль) + 3(30.97 г/моль) + 4*(16.00 г/моль) = 98.00 г/моль

Тепер можна визначити, яка кількість молекул H3PO4 міститься в порції масою 40 г:

40 г / 98.00 г/моль = 0.4082 моль

Оскільки кожна молекула H3PO4 містить один атом кисню, то кількість молей кисню в порції H3PO4 також дорівнює 0.4082 моль.

Молярна маса кисню дорівнює 16.00 г/моль. Отже, маса кисню в порції H3PO4 дорівнює:

0.4082 моль * 16.00 г/моль = 6.53 г

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: gulfara8051
Предмет: Алгебра, автор: akolovatova