Предмет: Химия,
автор: ajanoamura
Обчисліть кількість теплоти, що виділиться при згоранні вугілля масою
60 г, якщо відомо, що тепловий ефект реакції горіння вугілля виражається
термохімічним рівнянням: C + О 2 = CО 2 ; ∆Н - 394 кДж.
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Згоряння вугілля за термохімічним рівнянням C + O2 = CO2 супроводжується виділенням тепла, яке виражається в тепловому ефекті реакції:
∆Н = -394 кДж
Це означає, що при згорянні одного моля вугілля виділяється 394 кДж тепла. Щоб обчислити кількість теплоти, що виділиться при згоранні 60 г вугілля, необхідно спочатку визначити кількість молей вугілля:
m(C) = 60 г / 12.01 г/моль = 4.998 моль
Таким чином, при згоранні 4.998 моль вугілля виділяється:
Q = 4.998 моль × (-394 кДж/моль) = -1968 кДж
Отже, при згоранні 60 г вугілля виділиться 1968 кДж тепла. Знак "-" означає, що тепло виділяється, тобто реакція є екзотермічною.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: animalskazakhstan
Предмет: Литература,
автор: katehudzman
Предмет: Английский язык,
автор: horbachovivan
Предмет: Физика,
автор: rogovskayaalisa
Предмет: Математика,
автор: ospantalsyn