ДАМ 80 БАЛІВ.Завдання на фото

Ответы
2) Рівняння хімічних реакцій:
a) Срібло + Кисень -> Срібний оксид
2Ag + O2 -> 2AgO
b) Цинк + Кисень -> Цинковий оксид
2Zn + O2 -> 2ZnO
c) Калій + Кисень -> Калій оксид
4K + O2 -> 2K2O
d) Сірка + Кисень -> Діоксид сірки
2SO2 + O2 -> 2SO3
e) Літій + Кисень -> Літієвий оксид
4Li + O2 -> 2Li2O
3) Масові частки елементів в Алюміній оксиді:
Формула алюміній оксиду - Al2O3
Молярна маса Al2O3 = 2 x молярна маса Al + 3 x молярна маса O = 2 x 26.98 + 3 x 16.00 = 101.96 г/моль
Масова частка елементу = (молярна маса елементу x кількість атомів у формулі сполуки) / молярна маса сполуки
Масова частка алюмінію = (26.98 x 2) / 101.96 = 0.529 = 52.9%
Масова частка кисню = (16.00 x 3) / 101.96 = 0.471 = 47.1%
Отже, масова частка алюмінію у Алюміній оксиді становить близько 52.9%, а кисню - 47.1%.