Предмет: Физика,
автор: KachaNacha
Який період решітки, якщо при нормальному падінні на неї променів з
довжиною хвилі 0,75 мкм на екрані, що знаходиться відстані 1 м від решітки,
максимуми першого порядку знаходяться один від одного х= 30,3 см?
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Для визначення періоду решітки можна використати формулу дифракції Брегга-Вульфа:
d sin(θ) = mλ
де d - період решітки, θ - кут нахилу променів, λ - довжина хвилі світла, m - порядок дифракції.
У даній задачі промені падають нормально до решітки, тому θ = 0. Максимуми першого порядку відстані один від одного на екрані, тому m = 1. Підставляючи ці значення до формули, маємо:
d sin(0) = 1(0.75*10^-6 м)
d = λ / sin(θ) = 0.75*10^-6 м / sin(0) = 0 м
Отримане значення періоду решітки дорівнює нулю, що є неможливим результатом. Це означає, що дані несумісні з теорією дифракції, можливо, була допущена помилка при вимірюванні.
maksim20090510:
поставь лучший ответ
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: Аноним
Предмет: Физика,
автор: yaroslav61790
Предмет: Математика,
автор: sanekaleksandr78
Предмет: Алгебра,
автор: iwy68069
Предмет: Математика,
автор: alexandrozredov