Предмет: Химия,
автор: malav22
ТЕРМІНОВО. ДАЮ 100 БАЛІВ
обчисліть масу осаду, що утворюється під час надлишку розчину калій ортофосфату до 150 г розчину з масовою часткою кальцій броміду 20%
Ответы
Автор ответа:
4
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нCaBr2) = 150г
w(CaBr2) = 20% або 0,2
Найти: m(Ca3(PO4)2 - ?
Знайдемо масу CaBr2 в розчині:
m(CaBr2) = m(р-нCaBr2) * w(CaBr2) = 150 * 0,2 = 30 г
Складемо РХР:
3CaBr2 + 2K3PO4 → Ca3(PO4)2 + 6KBr
Вичислимо кількість речовини CaBr2
M(CaBr2) = 40 + 80 * 2 = 200 г/моль
n(CaBr2) = m(CaBr2) /M(CaBr2) = 30/200 = 0,15 моль
З РХР бачимо, що n(Ca3(PO4)2) = 1/3n(CaBr2) = 1/3 * 0,15 = 0,05 моль
М(Ca3(PO4)2) = 40 * 3 + (31 + 16 * 4) * 2 = 278 г/моль
m(Ca3(PO4)2 = n(Ca3(PO4)2) * М(Ca3(PO4)2) = 0,05 * 278 = 13,9 г
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: k43449261
Предмет: Литература,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: pihulja
Предмет: Алгебра,
автор: mezik20032003
Предмет: Русский язык,
автор: Dimon22987