Знайдіть об'єм вуглеводнів які можуть згоріти в 4 л. кисню а)пропен; б)пропан
Ответы
Об'єм кисню, необхідний для повного згоряння одного моля будь-якого вуглеводню, дорівнює 5 моль кисню на моль вуглеводню. Тому, щоб знайти кількість молей вуглеводню, яка може згоріти в 4 літрах кисню, спочатку необхідно обчислити, скільки молей кисню міститься в 4 літрах.
Оскільки при нормальних умовах (0 градусів Цельсія і 1 атмосфери) один моль будь-якого ідеального газу займає об'єм 22,4 літра, то 4 літри кисню містять молей:
n(O₂) = V(O₂) / Vₘ = 4 л / 22,4 л/моль = 0,179 моль
а) Для пропену необхідно 5 моль кисню на моль вуглеводню:
C₃H₆ + 5O₂ → 3CO₂ + 3H₂O
Отже, кількість молей пропену, яка може згоріти в 4 літрах кисню, дорівнює:
n(C₃H₆) = n(O₂) / 5 = 0,179 моль / 5 = 0,036 моль
Об'єм пропену, який може згоріти в 4 літрах кисню, можна обчислити, використовуючи співвідношення між кількістю речовини, об'ємом та густиною:
V(C₃H₆) = n(C₃H₆) * Vₘ * ρ(C₃H₆) = 0,036 моль * 22,4 л/моль * 0,493 г/см³ = 0,4 л
Отже, в 4 літрах кисню може згоріти 0,4 л пропену.
б) Для пропану необхідно також 5 моль кисню на моль вуглеводню:
C₃H₈ + 5O₂ → 3CO₂ + 4H₂O
Кількість молей пропану, яка може згоріти в 4 літрах кисню, дорівнює:
n(C₃H₈) = n(O₂) / 5 = 0,179 моль / 5 = 0,036 моль
сделаю