Яка маса солі утвориться під час взаємодії сальцій оксиду масою
20 г з фосфор(V) оксидом?
Ответы
Відповідь:
20 г Х моль
3CaO + P2O5 = Ca3(PO4)2
n=3 моль n=1 моль
М=56 г/моль
m = 168 г
20 г СаО - Х моль Са3(РО4)2
168 г СаО - 1 моль Са3(РО4)2
n(Ca3(PO4)2) = 20 * 1 / 168 =0,12 моль
Ответ: 153.99 г солі Ca3(PO4)2.
Объяснение:
Для вирішення цієї задачі необхідно спочатку записати рівняння хімічної реакції між сальцій оксидом (CaO) та фосфор(V) оксидом (P2O5):
CaO + P2O5 → Ca3(PO4)2
За рівнянням реакції, одна молекула CaO реагує з однією молекулою P2O5, утворюючи одну молекулу Ca3(PO4)2. Знаючи моларні маси речовин, можна обчислити моли реагентів та продуктів.
Молярна маса CaO = 40.08 г/моль
Молярна маса P2O5 = 141.94 г/моль
Молярна маса Ca3(PO4)2 = 310.18 г/моль
20 г CaO дорівнює:
20 г / 40.08 г/моль = 0.499 моль CaO
За рівнянням реакції, одна молекула CaO реагує з однією молекулою P2O5, отже кількість молей P2O5 потрібна для реакції дорівнює кількості молей CaO:
0.499 моль P2O5 потрібно для реакції.
Маса солі Ca3(PO4)2, утвореної під час реакції, дорівнює:
0.499 моль CaO × (1 моль Ca3(PO4)2 / 1 моль CaO) × (310.18 г/моль) = 153.99 г