СРОЧНО ДАЮ 40БАЛОВ!!!!!!!
Яка глибина річки, коли щоб попасти у предмет камінь кинули під кутом
45 до поверхні води і він упав на відстані 14 см від предмета?
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Для вирішення цієї задачі необхідно використати закон падіння тіла під кутом до горизонту.
Закон падіння тіла під кутом до горизонту:
h = (v² * sin²α) / 2g
де h - глибина річки;
v - початкова швидкість каменя;
α - кут нахилу траєкторії польоту каменя до поверхні води;
g - прискорення вільного падіння (9,81 м/с²).
Дано: α = 45°, відстань від предмета до точки падіння каменя на поверхню води = 14 см = 0,14 м.
Необхідно знайти глибину річки h.
Спочатку визначимо початкову швидкість каменя. Відстань, на яку він відлетів від предмета, можна знайти за формулою:
s = v₀t + (at²) / 2,
де s - відстань, на яку відлетів камінь;
v₀ - початкова швидкість каменя;
t - час польоту каменя до води;
a - прискорення вільного падіння.
Так як камінь падає під кутом 45°, то його горизонтальна складова швидкості дорівнює вертикальній (v₀x = v₀y). Тому ми можемо записати:
v₀x = v₀y = v₀ * sin(45°) = (v₀ * √2) / 2
Так як камінь впав на відстань 14 см = 0,14 м, то час польоту можна знайти за формулою:
s = v₀t + (at²) / 2,
де s = 0,14 м;
v₀ = (v₀ * √2) / 2;
a = 9,81 м/с².
Підставивши в цю формулу відповідні значення, отримаємо:
0,14 = (v₀ * √2) / 2 * t + (9,81 * t²) / 2
Розв'язавши це рівняння відносно t, отримаємо:
t = 0,104 с