Предмет: Физика,
автор: akrivobokova642
3.Какую совершает работу и какая мощность у трактора, который поднимает груз из ямы глубиной 20 м цистерну воды за 3,5 минуты? Объём воды в цистерне 234л, масса пустой цистерны 40кг.
tou2020:
надо учить физику акривобокова642, а не в интернете искать решения задач
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Объяснение:
Для розв'язання цієї задачі потрібно врахувати, що трактор працює проти сили тяжіння, яка дорівнює масі цистерни з водою, помноженій на прискорення вільного падіння, тобто:F = m*g = (40 кг + 234 кг)*9,81 м/с² = 2 744,94 Н
Також потрібно врахувати, що виконується робота проти сили тяжіння на висоту 20 м, тому:A = F*h = 2 744,94 Н * 20 м = 54 898,8 Дж
Щоб знайти потужність трактора, потрібно розділити виконану роботу на час, в який ця робота була виконана. Переведемо 3,5 хвилини в секунди:t = 3,5 хв * 60 с/хв = 210 сP = A/t = 54 898,8 Дж / 210 с ≈ 261,9 Вт
Отже, потужність трактора дорівнює близько 261,9 Вт, а виконана робота становить близько 54 898,8 Дж.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: senkivzena32
Предмет: История,
автор: Аноним
Предмет: Информатика,
автор: 41sssaaaassa
Предмет: Литература,
автор: vlad9632