Визначити масу натрій гідроксиду який утворився при взаємодії 3 моль натрію з водою
Ответы
Ответ:
Рівняння реакції взаємодії натрію з водою виглядає наступним чином:
2Na + 2H2O → 2NaOH + H2
За рівнянням видно, що 2 моля натрію утворюють 2 моля натрій гідроксиду (NaOH), тому для визначення маси NaOH, яка утвориться при реакції 3 моль натрію з водою, необхідно використовувати пропорцію:
2 моля NaOH : 2 моля Na
або
1 моль NaOH : 1 моль Na
Отже, для 3 моль Na:
1 моль NaOH = 2 моль Na/2 * 3 = 3 моль Na
Таким чином, утворюється 3 моля NaOH.
Молярна маса NaOH дорівнює 40 г/моль (натрій - 23 г/моль, кисень - 16 г/моль, водень - 1 г/моль). Тому, щоб знайти масу 3 моль NaOH, необхідно помножити кількість молей на молярну масу:
3 моль NaOH * 40 г/моль = 120 г NaOH
Отже, маса натрій гідроксиду, що утворюється при взаємодії 3 моль натрію з водою, дорівнює 120 г