Предмет: Физика, автор: fasrey31

ДАЮ ЛУЧШИЙ ОТВЕТ ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА
24.19. Предмет знаходиться на відстані 6 см від двоопуклоï лінзи з оптичною силою 10 діоптрій.На якій відстані від лінзи знаходиться уявне зображення цього предмета.Побудувати зображення.​

Ответы

Автор ответа: islambekishev22
1

Ответ:

Для знаходження відстані уявного зображення можна скористатися формулою тонкої лінзи:

1/f = 1/do + 1/di,

де f - фокусна відстань лінзи, do - відстань від предмета до лінзи, di - відстань від уявного зображення до лінзи.

Фокусна відстань лінзи f вираховується за формулою:

f = 1/D,

де D - оптична сила лінзи в діоптріях.

Отже, для нашої лінзи з D = 10 діоптрій, f = 1/10 = 0.1 м = 10 см.

Підставляємо ці значення в формулу тонкої лінзи і розв'язуємо її відносно di:

1/10 = 1/6 + 1/di

1/di = 1/10 - 1/6 = (3-5)/30 = -1/30

di = -30 см

Отримане значення di від'ємне, що означає, що уявне зображення знаходиться з тієї ж сторони лінзи, що і предмет, і є зменшеним.

Для побудови зображення використаємо правило хірурга:

1/do + 1/di = 1/f

Розглядаємо промені, що йдуть від предмета і проходять через центр лінзи, вони прямі.

Візьмемо точку A на предметі і проведемо через неї пряму, паралельну головній оптичній вісі, яка проходить через центр лінзи. Ця пряма перетинає головну оптичну вісь у точці F, яка є фокусом лінзи. Промінь, що проходить через центр лінзи, не змінює напрямок.

Точка F находиться за лінзою на відстані f = 10 см, тому ми відмітимо її за допомогою стрілки.

З точки A проведемо промінь, який проходить через центр лінзи (він прямий) і заламується в напрямку, який проход

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: karinasimakova48
Предмет: Алгебра, автор: parfenuk65