Предмет: Химия, автор: Noviipedagog

Визначити масу фосфатної кислоти, що утворилась при взаємодії 2 моль фосфор(V) оксиду з водою. Скільки води витратилось на цю реакцію?

Ответы

Автор ответа: fedorchenkosasha2008
2

Ответ:Розглянемо рівняння реакції утворення фосфатної кислоти з фосфор(V) оксиду та води:

P4O10 + 6H2O → 4H3PO4

З рівняння видно, що 1 моль P4O10 реагує з 6 молями води за утворення 4 моль H3PO4. Отже, 2 моля P4O10 реагуватимуть з 12 молями води та утворять 8 молей H3PO4.

Молярна маса P4O10 = 284 г/моль

Молярна маса H3PO4 = 98 г/моль

Отже, маса H3PO4, що утворилась, буде дорівнювати:

2 моль P4O10 * (4 моль H3PO4 / 1 моль P4O10) * (98 г / 1 моль H3PO4) = 784 г

Для взаємодії 2 моль P4O10 з водою, потрібно 12 моль води. Оскільки молярна маса води дорівнює 18 г/моль, то маса води, що витратилась на реакцію, буде:

12 моль H2O * (18 г / 1 моль H2O) = 216 г.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: erzankyzybalzan507
Предмет: Алгебра, автор: karinasimakova48
Предмет: Математика, автор: zjeuriwi