Предмет: Физика, автор: aleksvoronova6

ДОПОМОЖІТЬ ! ДАЮ 30 БАЛІВ !Фокусна відстань тонкої збиральної лінзи 5 см, предмет перебуває на відстані 2,5 см від лінзи. Яка оптична сила такої лінзи? Знайдіть відстань від лінзи до зображення (у сантиметрах), побудуйте його. Охарактеризуйте це зображення.
При побудові зображення вважайте: дві клітинки – 1 см.

Ответы

Автор ответа: adoncartur42
2

Ответ:

да

Объяснение:

Оптична сила лінзи визначається формулою:

D = 1/f

де D - оптична сила в діоптріях, f - фокусна відстань в метрах.

У нашому випадку f = 5 см = 0,05 м. Тоді

D = 1/0,05 = 20 дптр.

Відстань від лінзи до зображення можна знайти за формулою тонкої лінзи:

1/f = 1/o + 1/i

де o - відстань від предмета до лінзи, i - відстань від зображення до лінзи.

Підставляючи дані, отримуємо:

1/0,05 = 1/0,025 + 1/i

20 = 40 + 1/i

1/i = 20 - 40 = -20

i = -1/20 м = -5 см

Отже, зображення утвориться на відстані 5 см за лінзою. Оскільки зображення утворюється з протилежного боку лінзи порівняно з предметом, то воно буде зворотнім. Охарактеризуємо його за допомогою характеристик зображень:

Зворотне

Зменшене

Дійсне

Для побудови зображення можна скористатися правилом позитивної лінзи: промені, які йдуть від предмета, проходять через фокус після проходження лінзи. Отже, зображення буде знаходитися за лінзою на відстані 5 см від неї, зменшене і зворотне.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: alinagavryoutina570