1855 року німецький хімік Юстус Лібіх досліджував хімічні властивості алюмінію, який у той час вважали дуже рідкісним і коштовним. Він змішав однакові маси алюмінієвих ошурок та порошку сірки і нагрів суміш у графітовому тиглі. Реакція відбувалась бурхливо, а продуктом виявився жовтий порошок. Лібіх переніс цей порошок у колбу з водою, щоб визначити його розчинність, і відчув огидний запах сірководню. Вода стала каламутною, а на стінках з`явився сірувато-білий осад. Поясніть, що відбулося. Запишіть хімічні рівняння всіх описаних у завданні реакцій.
Будь ласка!!!!ТЕРМІНОВО!!!!ДОПОМОЖІТЬ!!!!
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Під час нагрівання алюмінію з сіркою відбулася екзотермічна реакція, яка призвела до утворення алюмінійсірчану і виділення сірководню:
2Al + 3S → Al2S3
Al2S3 + 6H2O → 2Al(OH)3 + 3H2S
У результаті перенесення отриманого порошку у колбу з водою відбулася реакція з водою, у результаті якої утворився алюміній гідроксид і сірководень:
Al2S3 + 6H2O → 2Al(OH)3 + 3H2S
Сірководень, у свою чергу, реагував з водою, утворюючи сірчисту кислоту:
H2S + H2O → H2SO3
Сірчиста кислота реагувала з алюміній гідроксидом, утворюючи сірчану кислоту та осад алюмінійсірчану:
Al(OH)3 + H2SO3 → Al2(SO3)3 + 3H2O
Отже, у результаті всіх цих реакцій утворилися алюмінійсірчан та осад з алюмінійсірчану і гідроксиду алюмінію, а також було виділено сірководень, який спричинив запах.