На початку нагрівання вода мала температуру 12°. При
нагріванні води температура підвищувалася щохвилини на
3º.
1) Задайте формулою залежність температури Т води від
часу t її нагрівання.
2) Знайдіть значення функції Т, що відповідає значенню
аргументу t=4; 7; 10. СРОЧНООО
Ответы
Ответ:
Объяснение:
1) Залежність температури води від часу нагрівання можна виразити за допомогою лінійної функції:
T = kt + b,
де k - коефіцієнт нахилу прямої, що відповідає швидкості зміни температури води, b - точка перетину з віссю Т, що відповідає початковій температурі води.
Оскільки температура води збільшується на 3º щохвилини, то коефіцієнт k буде дорівнювати 3º/хв, а точка перетину з віссю Т, b - 12º (початкова температура води). Тоді формула залежності температури води від часу буде:
T = 3t + 12
2) Знайдемо значення функції T, що відповідає значенням аргументу t = 4, 7, 10:
при t = 4:
T = 3t + 12 = 3 * 4 + 12 = 24 (градуси Цельсія);
при t = 7:
T = 3t + 12 = 3 * 7 + 12 = 33 (градуси Цельсія);
при t = 10:
T = 3t + 12 = 3 * 10 + 12 = 42 (градуси Цельсія).
Отже, при t = 4, 7, 10 температура води становитиме відповідно 24º, 33º та 42º.