допоможіть будь ласка.
Задача 1
Якої довжини має бути пожежна драбина, щоб нею можна було піднятися
на дах будинку заввишки 4 м, якщо ставити її під кутом 60°.
Задача 2
Кут при вершині рівнобедреного трикутника дорівнює 120°, а висота
проведена до основи - 2√3 см. Знайдіть сторони трикутника.
Ответы
Ответ:
1) Пожежна драбина завдовжки має бути приблизно 4,62 м
2) Сторони рівнобедреного трикутника: 4√3 см, 4√3 см, 12 см
Объяснение:
Задача 1
Якої довжини має бути пожежна драбина, щоб нею можна було піднятися на дах будинку заввишки 4 м, якщо ставити її під кутом 60°.
Нехай АС=4 (м) - висота будинку. АВ - довжина драбини. ∠АВС=60°. АС⟂ВС.
△АВС - прямокутний (∠С=90°).
Знайдемо гіпотенузу АВ.
- Синусом гострого кута прямокутного трикутника називають відношення протилежного катета до гіпотенузи.
(м)
Відповідь: 4,62 м
Задача 2
Кут при вершині рівнобедреного трикутника дорівнює 120°, а висота проведена до основи 2√3 см. Знайдіть сторони трикутника.
Нехай △MNP - даний рівнобедрений трикутник з основою MP. MN= NP - як бічні сторони рівнобедреного трикутника. NK= 2√3 (см) - висота. ∠MNP=120°.
Знайдемо MN, NP, MP.
Оскільки NK - висота рівнобедреного трикутника яка проведена до основи, то вона є також медіаною і бісектрисою:
∠MNK=∠PNK=∠MNP:2=120°:2=60°.
MK=KP.
Розглянемо △MNK(∠NKM=90°).
- Косинусом гострого кута прямокутного трикутника називають відношення прилеглого катета до гіпотенузи.
(см).
MN=NP=4√3 см
- Тангенсом гострого кута прямокутного трикутника називають відношення протилежного катета до прилеглого.
MK=√3•2√3= 6 (см)
Отже, MP=2•MK=2•6= 12 (см)
Відповідь: 4√3 см, 4√3 см, 12 см
#SPJ1
