Есе на тему « В.Винниченко письменник чи політичний діяч?»
Ответы
Ответ:
Володимир Кирилович Винниченко народився 18 липня 1880 р. на хуторі Веселий Кут Єлисаветградського повіту Херсонської губерніі (тепер с. Григорівка Новоукраїнського району Кіровоградської області) в селянській родині. З семи років він навчався у початковій школі, а потім почав навчатися у Єлисаветградській гімназії. У липні 1899 р. перед закінченням останнього, восьмого, класу його, вихідця із “мужиків”, виключають з гімназії, прикриваючись несплатою грошей за навчання.
Після відрахування він працює наймитом у поміщицьких економіях, готується скласти екстерном іспити за гімназійний курс. Отримавши врешті атестат, він у 1901 р. вступає на юридичний факультет Київського університету.
На першому курсі, у лютому 1902 р., за участь у діяльності Революційної української партії (РУП) В. Винниченка заарештовують і кидають до Лук'янівської тюрми.
Після звільнення з кількамісячного ув'язнення колишньому студентові забороняють навчатися в університеті й проживати у Київі та на його околицях. Навесні 1902 р. за завданням РУП він вирушає на Полтавщину, де займається агітаційною роботою серед селян, а восени того ж року його призивають на військову службу. Він використовує цю обставину для підпільної революційної діяльності.
Взимку 1903 р. В.Винниченко, попереджений про можливий його арешт, залишає військову частину й виїжджає до Галичини, де незабаром стає помітною постаттю в колах радикально настроєної інтелігенції. Він активно співробітничає в газетах “Праця”, “Селянин”, пише численні політичні брошюри та листівки і як кур'єр переправляє літературу в Східну Україну. Під час однієї з поїздок його заарештовує російська жандармерія. За дезертирство й нелегальний перехід кордону В.Винниченко потрапляє до камери-одиночки Лук'янівської тюрми