У приміщенні навчального закладу було розміщено оголошення, у якому господиня О. запропонувала взяти на квартиру двох студенток для проживання на строк не менше одного року з оплатою 1 000 (одна тисяча) гривень за місяць.
Ознайомившись із текстом оголошення, працівники державної податкової служби відвідали господиню О. і вказали їй на необхідність зареєструватися в якості фізичної особи-підприємця.
Господиня О. відмовилася виконувати вимогу працівників податкової служби, оскільки вона бере на квартиру студенток вперше; квартира є її особистою власністю, яку вона може використовувати за будь-яким призначенням. Окрім того, вона вчасно сплачує комунальні послуги та податки. Перед державою невиконаних зобов’язань не має.
Чи обґрунтованою є вимога працівників державної податкової служби?
Вирішіть спір відповідно до законодавства.
Ответы
Відповідь:
В Україні підприємницькою діяльністю вважається операція зі здачі в оренду житлового майна для комерційних цілей, наприклад, здача в оренду квартири для студентів. Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» фізична особа, яка провадить таку діяльність, зобов’язана зареєструватися як фізична особа – підприємець та сплачувати відповідні податки.
В даному випадку господиня О. здає квартиру для студенток на термін не менше одного року з оплатою 1000 гривень на місяць. Ця діяльність є комерційною орендою, а отже, вона зобов’язана зареєструватися як фізична особа-підприємець та сплачувати відповідні податки.
Доводи господині О. про те, що це її особиста власність і що вона вчасно сплачує комунальні послуги та податки, не мають відношення до розглянутого питання. Незалежно від того, особисте майно чи ні, якщо воно використовується в комерційних цілях, воно має бути зареєстроване та сплачено податки.