Громадянин Х. подав документи для державної реєстрації його як підприємця. У заяві (реєстраційній картці) у графі «вид діяльності» він вказав: «надання допомоги позичальникам банківських установ в ухиленні від повернення кредитів».
Виконавчий комітет міської ради відмовив Х. у його державній реєстрації на тій підставі, що законодавством України, зокрема, законом „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” не передбачено такого виду господарської діяльності.
Громадянин Х. оскаржив відмову у державній реєстрації до суду, покликаючись на вільний вибір видів підприємницької діяльності.
Вирішіть спір. У чому полягає суть такої ознаки підприємницької діяльності як майнова самостійність?
Ответы
Ответ:
Мабуть так. А далі сам дивись
Объяснение:
У цьому випадку, відмова у державній реєстрації Х. пов'язана з тим, що вид діяльності, який він вказав в заяві, не відповідає законодавству України, яке передбачає обов'язкове ліцензування деяких видів господарської діяльності.
Щодо питання майнової самостійності, воно полягає в тому, що підприємницька діяльність передбачає володінням підприємством власним майном, яке є окремим від майна його засновника. Це означає, що підприємець може володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном на власний розсуд. При цьому підприємець несе відповідальність за свої дії та відповідає перед законом за зобов'язаннями, що виникають з його діяльності.
Отже, в даному випадку суть спору полягає в тому, чи може громадянин Х. займатися діяльністю, яка не передбачена законодавством, або яка потребує ліцензування, якщо він не має відповідної ліцензії. У цьому випадку суд повинен вирішити, чи допустимий вид діяльності, який вказав Х. у заяві, і чи є він сумісним з вимогами законодавства щодо ліцензування та іншими вимогами до підприємницької діяльності.