Предмет: Химия, автор: kiloniagame

СРОЧНО ХИМИЯ
Масові частки елементів у складі речовини: w(Na)=37,71%, w(Si)=22,95% i w(O)= 39,34%. Знайдіть формулу сполуки та масові співвідношення в ній.

Ответы

Автор ответа: vladworsf
1

Ответ:

Загальна масова частка всіх елементів повинна дорівнювати 100%:

w(Na) + w(Si) + w(O) = 100%

Підставляючи дані, отримуємо:

37,71% + 22,95% + 39,34% = 100%

Тому ми можемо виразити масову частку будь-якого з елементів у виразі двох інших. Наприклад, масова частка кисню може бути виражена як:

w(O) = 100% - w(Na) - w(Si) = 100% - 37,71% - 22,95% = 39,34%

Тепер ми можемо визначити відношення числа атомів кожного елемента у сполуці, використовуючи їх масові частки та атомні маси. Можна перетворити масові частки у грами, а потім у моль, використовуючи стандартні значення атомних мас:

Молярна маса Na = 22,99 г/моль

Молярна маса Si = 28,09 г/моль

Молярна маса O = 16,00 г/моль

Тоді масові співвідношення в ній будуть:

Елемент натрію (Na):

Масова кількість Na = (37,71 г / 22,99 г/моль) = 1,64 моль

Елемент кремнію (Si):

Масова кількість Si = (22,95 г / 28,09 г/моль) = 0,82 моль

Елемент кисню (O):

Масова кількість O = (39,34 г / 16,00 г/моль) = 2,46 моль

Тепер необхідно співвіднести числа атомів кожного елемента у сполуці. Для цього можна розділити кожну масову кількість на найменше число молей у сполуці. В результаті отримаємо формулу сполуки з найменшими цілими числами:

Na1.64Si0.82O2.46

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: nailvippp