Предмет: Химия,
автор: bezruchkoyanaa
СРОЧНО!
Визначте молекулярну формулу сполуки, якщо вона містить 53,4 % Карбону, 15,5 % Гідрогену, 31,1 % Нітрогену. Відносна густина пари цієї сполуки за воднем складає 22,5 . Назвіть речовину
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Знайдемо відносну молекулярну масу невідомої речовини:
М(СxHyNz) = D(H2) * M(H2) = 22,5 * 2 = 45 г/моль
Вичислимо кількість атомів Карбону, Гідрогену і Нітрогену:
n(C)=Mr(CxHyNz)*w(C)/Ar(C)*100% = 45 * 53,4/12 * 100% = 2
n(N)=Mr(CxHyNz)*w(N)/Ar(N)*100% = 45 * 31,1/14 * 100% = 1
n(Н)=Mr(CxHyNz)*w(Н)/Ar(Н)*100% = 45 * 15,5/1 * 100% = 7
n(C) : n(Н) : n(N) = 2 : 7 : 1
Отже формула речовини: С2H7N - диметиламін
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: levchykkaruna
Предмет: Алгебра,
автор: kapinosmk
Предмет: Другие предметы,
автор: lomakatv89
Предмет: Биология,
автор: arinaarutyunyan01
Предмет: Русский язык,
автор: vasyushagrigorev99