Предмет: Экономика, автор: gorobets77

За рахунок автоматизації трудомісткість робіт знизилась на 15%. Економія чисельності робітників склала 50 осіб. Загальна чисельність працюючих – 1400 осіб.
Визначити: 1) ріст продуктивності праці за рахунок зниження трудомісткості робіт; 2) ріст продуктивності праці за рахунок економії чисельності працюючих; 3) загальний ріст продуктивності праці.

Ответы

Автор ответа: Michael12341
1

Ответ:

Задача є досить складною. Спосіб який я додав є найбільш практичним для її вирішення на мій погляд, звісно ж з точки зору економіки.

Объяснение:

1. Ріст продуктивності праці за рахунок зниження трудомісткості робіт:

Ріст продуктивності праці = (Зниження трудомісткості робіт / Трудомісткість робіт до автоматизації) * 100%

Трудомісткість робіт до автоматизації = 100% (оскільки це базове значення, без зниження трудомісткості)

Зниження трудомісткості робіт = 15%

Ріст продуктивності праці = (15% / 100%) * 100% = 15%

2. Ріст продуктивності праці за рахунок економії чисельності працюючих:

Ріст продуктивності праці = (Чисельність звільнених працівників / Загальна чисельність працюючих до звільнення) * 100%

Чисельність звільнених працівників = 50 осіб

Загальна чисельність працюючих до звільнення = 1400 осіб + 50 осіб = 1450 осіб

Ріст продуктивності праці = (50 осіб / 1450 осіб) * 100% = 3.45%

3. Загальний ріст продуктивності праці:

Загальний ріст продуктивності праці = Ріст продуктивності праці за рахунок зниження трудомісткості робіт + Ріст продуктивності праці за рахунок економії чисельності працюючих

Загальний ріст продуктивності праці = 15% + 3.45% = 18.45%


gorobets77: Дуже дякую!!!!!!! Ви супер!!!!!!!!!!!
Похожие вопросы