З якою силою Земля притягує автомобіль, що має масу 1,5 тони?
Ответы
Ответ:
Земля притягує автомобіль силою, визначеною законом всесвітнього тяжіння Ньютона:
F = G * (m1 * m2) / r^2
де F - сила притягання, G - гравітаційна постійна (6.67 × 10^-11 N*m^2/kg^2), m1 та m2 - маси двох тіл, r - відстань між цими тілами.
У даному випадку, маса автомобіля m1 = 1.5 тони = 1500 кг, а маса Землі м2 великою мірою не змінюється при порівнянні з масою автомобіля, тому можна вважати m2 = маса Землі.
Радіус Землі r приблизно дорівнює 6,37 × 10^6 метрів. Оскільки сила притягання залежить від квадрата відстані між тілами, можна використовувати приблизне значення r, яке задане.
Тоді сила притягання Землі до автомобіля:
F = G * (m1 * m2) / r^2 = (6.67 × 10^-11) * (1500) * (5.97 × 10^24) / (6.37 × 10^6)^2
Отримуємо:
F ≈ 22 035 Н (ньютонів)
Отже, Земля притягує автомобіль силою близько 22 035 Н.
Объяснение: ЛУЧШИЙ ОТВЕТ ПЖЖ