3. Якими є критерії виділення національних природних парків? Чим вони відрізняються від заповідників?
Ответы
3. Якими є критерії виділення національних природних парків? Чим вони відрізняються від заповідників?
Критерії виділення національних природних парків можуть відрізнятися в різних країнах, але основні з них належать до наступних категорій:
Природні критерії: такі як наявність унікальних природних екосистем, видів рослин та тварин, геологічних утворень, природних пам'яток та інших природних атрибутів.
Культурні критерії: такі як історичні, культурні та антропологічні аспекти, пов'язані з традиціями, народними звичаями та іншими культурними атрибутами.
Рекреаційні критерії: такі як доступність, можливість відпочинку, розваг та спорту, а також інші форми відпочинку, що сприяють підвищенню якості життя місцевих жителів та туристів.
Наукові критерії: такі як значення для наукових досліджень, можливості для наукового вивчення та дослідження території, її природних та культурних особливостей.
Національний природний парк відрізняється від заповідника тим, що в ньому можуть проводитися деякі види людської діяльності, такі як туризм, риболовля, мисливство, лісове господарство та інші, при цьому заборонені будь-які дії, що можуть завдати шкоди природі. У заповідниках же, головною метою є збереження природних екосистем та їх функцій, тому будь-яка людська діяльність заборонена або дуже обмежена.
Ответ:Заповідник - це територія або акваторія загальнодержавного значення, яка повністю вилучається з господарської діяльності з метою збереження в природному стані всього природного комплексу цієї території.
Національні парки - це установи загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження, відтворення та ефективного використання територій.
Національні природні парки відрізняються від заповідників набором функціональних зон до яких відносяться:
- заповідна зона;
- зона регульованої рекреації;
- зона стаціонарної рекреації;
- господарська зона.
На території господарської зони та зон регульованої та стаціонарної рекреації забороняється будь-яка діяльність, що призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території.
Якщо коротко підсумувати, то можна сказати, що на відміну від заповідників, де заборонена майже будь-яка діяльність людини, однією з цілей створення національних парків є відпочинок і вони дозволяють перебування та відвідування туристами своїх територій за умов дотримання певних правил.
Объяснение: