Порівняти розвиток українського руху в російській та Австро-Угорській імперіях у XIX CT. СРОЧНОО!!!
Ответы
У Російській імперії український рух переживав фазу розквіту в другій половині XIX століття. У цей період з'явилися впливові українські інтелектуальні гуртки, такі як "Руська трійця" (в Харкові) і "Кирило-Мефодіївське товариство" (в Києві), які працювали над вивченням української мови, історії та культури. Українські націоналісти ініціювали створення партій та газет, які допомагали поширювати українську ідеологію. У 1863 році було створено Центральну Раду в Києві, яка прагнула встановити автономію України в межах Російської імперії. У 1876 році було видано Емський указ, який обмежував використання української мови, але це лише збільшило популярність української ідеї в громадськості.
У Австро-Угорській імперії український рух був менш розвиненим у порівнянні з Російською імперією. Українці мали більше свободи у використанні української мови та збереженні своєї культури, але були обмежені в правах та можливостях. Українські націоналісти створили партію "Руська радикальна партія", яка пропагувала національну ідею та боролася за автономію Галичини. Українські інтелект
Відповідь:
Пояснення:
Український рух у Російській та Австро-Угорській імперіях у XIX столітті відрізнявся в ряді аспектів, що зумовлювало різний характер його розвитку.
По-перше, у Російській імперії український рух був значно більш обмеженим і контрольованим владою, ніж в Австро-Угорській імперії. Це було пов'язано з більш суворою цензурою та репресіями, які проводила російська влада проти української інтелігенції та національної еліти. У той же час, в Австро-Угорській імперії українці мали більшу свободу виразу своїх національних прагнень та були охоронені законом.
По-друге, український рух у Російській імперії був більш спрямований на культурні та освітні питання, тоді як в Австро-Угорській імперії активно розвивався політичний національний рух з вимогою автономії та політичної самостійності українців.
По-третє, у Російській імперії український рух був більш централізованим та зосередженим на столиці Києві, тоді як у Австро-Угорській імперії він був більш розсіяним та мав регіональні центри у Львові, Чернівцях, Празі та ін.