Предмет: Химия, автор: diana158172

Срок сдачи: сегодня, 14:05
1. Сіль масою 6 г розчинили у воді масою194 г.
Визначте масову частку солі у розчині.
2. Скільки грамів солі та води необхідно для
приготування 500г розчину з масовою часткою
солі 10%?
3. До розчину масою 90 г з масовою часткою
солі 30% додали воду масою 20 г. Визначте
нову масову частку солі у розчині.
4. До розчину масою 40 г масовою часткою 4%
додали ще сiль масою 10г. Визначте масову
частку солі у новому розчині.


diana158172: Будь ласочка допоможіть

Ответы

Автор ответа: Аноним
1

1. Масова частка солі у розчині буде:

маса солі / загальна маса розчину * 100%

6 г / (6 г + 194 г) * 100% = 2.99%

Отже, масова частка солі у розчині становить близько 3%.

2. Маса солі, яку необхідно додати до води, щоб отримати розчин з масовою часткою солі 10%, можна обчислити за формулою:

маса солі = маса розчину * масова частка солі

маса солі = 500 г * 10% = 50 г

Тому для приготування 500 г розчину з масовою часткою солі 10% потрібно додати 50 г солі до води.

Обсяг води можна знайти, віднявши масу солі від загальної маси розчину:

маса води = маса розчину - маса солі = 500 г - 50 г = 450 г

Тому для приготування 500 г розчину з масовою часткою солі 10% потрібно 50 г солі та 450 г води.

3. Початкова кількість солі у розчині становила 30% від 90 грамів, тобто 0.3 * 90 г = 27 г.

Після додавання 20 г води, загальний обсяг розчину становитиме 90 г + 20 г = 110 г.

Тому нова масова частка солі у розчині буде:

маса солі / загальна маса розчину * 100%

27 г / 110 г * 100% ≈ 24.55%

Отже, нова масова частка солі у розчині становитиме близько 24.55%.

4. Початкова кількість солі у розчині становила 4% від 40 грамів, тобто 0.04 * 40 г = 1.6 г.

Після додавання 10 г солі, загальна кількість солі у розчині становитиме 1.6 г + 10 г = 11.6 г.

Загальна маса розчину становитиме 40 г + 10 г = 50 г.

Отже, масова частка солі у новому розчині буде:

маса солі / загальна маса розчину * 100%

11.6 г / 50 г * 100% ≈ 23.2%

Отже, масова частка солі у новому розчині становитиме близько 23.2%.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: rpshshsj
Предмет: Математика, автор: qwerty4526