Предмет: Химия, автор: Maxys777

4.) Скільки літрів етанолу (р = 0,8 г/мл) можна і добути з 42,5 кг глюкози, яка містить 15% нецук- ристих домішок?​

Ответы

Автор ответа: Аноним
1

C6H12O6 (глюкоза) → 2 C2H5OH (етанол) + 2 CO2

За цим рівнянням, одна моль глюкози дає дві молі етанолу. Молярна маса глюкози дорівнює 180,16 г/моль, а етанолу - 46,07 г/моль.

Спочатку потрібно визначити кількість чистої глюкози в заданому зразку. Якщо вона містить 15% нецукристих домішок, то чистої глюкози буде 85%. Отже:

42,5 кг × 0,85 = 36,125 кг чистої глюкози

Тепер переведемо цю масу в молі:

36,125 кг / (180,16 г/моль) = 200,5 моль глюкози

За реакцією ферментації ця кількість глюкози дасть:

200,5 моль × 2 = 401 моль етанолу

Переведемо цю кількість в масу:

401 моль × (46,07 г/моль) = 18 468 г етанолу

А тепер переведемо цю масу в літри за щотностю етанолу:

18 468 г / (0.8 г/мл) = 23.085 л етанолу

Отже теоретично можлива к-ть етанолу з заданого зразка - 23.085 л.

Це лише теоретичний розрахунок і не враховує можливих втрат або недосконалостей процесу ферментації.


Maxys777: добре дякую , якщо можеш зроби ще одне завдання
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Sofia058