Предмет: История, автор: mashazadorova

12. Які риси Афінської демократії можна побачити в сучасній Україні?​

Ответы

Автор ответа: mak95676
4

Афінська демократія, незважаючи на те, що з’явилася більше 2500 років тому, мала деякі особливості, які можна побачити в сучасній українській демократії. Ось деякі з них:

1. Вільний доступ до освіти: Афінська демократія вважалася найбільш розвиненою в світі того часу, оскільки усі громадяни мали рівний доступ до освіти. Сьогодні в Україні також існує загальний доступ до освіти, від дитячого садка до університету.

2. Громадська участь: Афінські громадяни приймали рішення на загальних зборах і народних сходах. У сучасній Україні також існує можливість для громадської участі у прийнятті рішень через різні форми, наприклад, петиції, громадські слухання та інші.

3.Право на голос: Афінська демократія гарантувала всім громадянам право на голос при прийнятті рішень. Сучасна Україна також забезпечує право на голос, як під час виборів, так і при прийнятті громадських рішень.

4.Свобода слова: Афінська демократія вважала свободу слова одним з головних прав громадян. Сьогодні в Україні свобода слова гарантована Конституцією, і це дозволяє журналістам, активістам та іншим громадянам вільно висловлювати свої думки і ідеї.

Автор ответа: milleox2
0

Афінська демократія, незважаючи на те, що з’явилася більше 2500 років тому, мала деякі особливості, які можна побачити в сучасній українській демократії. Ось деякі з них:1. Вільний доступ до освіти: Афінська демократія вважалася найбільш розвиненою в світі того часу, оскільки усі громадяни мали рівний доступ до освіти. Сьогодні в Україні також існує загальний доступ до освіти, від дитячого садка до університету.2. Громадська участь: Афінські громадяни приймали рішення на загальних зборах і народних сходах. У сучасній Україні також існує можливість для громадської участі у прийнятті рішень через різні форми, наприклад, петиції, громадські слухання та інші.3.Право на голос: Афінська демократія гарантувала всім громадянам право на голос при прийнятті рішень. Сучасна Україна також забезпечує право на голос, як під час виборів, так і при прийнятті громадських рішень.4.Свобода слова: Афінська демократія вважала свободу слова одним з головних прав громадян. Сьогодні в Україні свобода слова гарантована Конституцією, і це дозволяє журналістам, активістам та іншим громадянам вільно висловлювати свої думки і ідеї.

Похожие вопросы
Предмет: Оʻzbek tili, автор: nafisasavurova
Предмет: Алгебра, автор: kovalenkokatia
Предмет: История, автор: tvoyavishenka114
Прочитайте отрывок з сочинения современного историки Е.З. Анисижова и ответьте на вопросы. «Судьба Екатерины доказала что человеческая воля, желание могут стать не менее реальным и могучим фактором истории, чем десятки многопушечных кораблей и тысячи солдат. Императрица Екатерина создала-таки себе славу, ставшую ей мощным оружием, как тот военный корабль, который назывался «Слава Екатерины»... Французский дипломат Корберон писал в своем донесении, что слава которую создала себе императрица, ее решительный характер, ее способности и удача заменяют ей искусных государственных людей и опытных генералов. «.Императрица вошла в историю России как выдающийся государственный деятель, и эпоха ее царствования стала временем грандиозных реформ и издания важнейших законодательных актов... Перед ней были реальные цели укрепления самодержавия, проведения необходимых военной, административной и сословной реформ. Она осуществляла их в едином ключе, с одной генеральной идеей — максимально способствовать развитию и совершенствованию того «регулярного» государства основы которого заложил еще Петр Великий. ..Законодательные акты Екатерины надолго пережили ее и вместе с основными законами Петра Великого стали на долгие десятилетия основой российской государственности. Собственно, о таком выводе историка и мечтала» вероятно, честолюбивая царица-законодательница».1. О каком хронологическом периоде в истории России идет речь в документе? Укажите его рамки. 2.Под каким названием вошел в историю этот период?