Предмет: Химия, автор: vabisabisl

ДАЮ 60 БАЛІВ!!!!!!!!!
Олеум – суміш сульфур(VI) оксиду та сульфатної кислоти. Олеум
масою 200 г з масовою часткою сульфур(VI) оксиду 20 % добавили до
води масою 300 г. Обчисліть масову частку сульфатної кислоти у
розчині.

Ответы

Автор ответа: uldasevtimur014
0

Ответ:

40.73%

Объяснение:

H²SO⁴ • SO³ + H²O

 \frac{200 \times 20}{100}  = 40 \: gr

n =  \frac{m}{mr}  =  \frac{40}{80}  = 0.5

0.5SO³ + 0.5H²O = 0.5H²SO⁴

160 гр H²SO⁴ + 40 гр = 200 гр

200 гр(H²SO⁴•SO³) + 300 гр H²O

200 гр H²SO⁴ в растворе

291 гр H²O в растворе

c\% =  \frac{200}{200 + 291}  =  \frac{200}{491}  \times 100 = 40.73\%

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: bagandovamariyam