Предмет: Физика, автор: qxill

Дві однакові металеві кульки відштовхуються із силок 1,6 Н. Заряди кульок відповідно +2 мкКл i +8 мкКл. Визначте відстань між кульками, а також силу, з якою будуть взаємодіяти кульки після того, Як вони торкнуться одна одної та знову розійдуться на таку саму відстань

Дайте будь ласка широку відповідь

Ответы

Автор ответа: itsokey086
1

З використанням закону Кулона ми можемо знайти відстань між кульками:

F = kq1q2/r^2,

де F - сила взаємодії між кульками, k - електрична стала Кулона (910^9 Нм^2/Кл^2), q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між кульками.

З рівняння сили взаємодії між кульками, ми можемо вивести вираз для відстані між кульками:

r = sqrt(kq1q2/F).

Підставляючи відповідні значення в цей вираз, отримаємо:

r = sqrt((910^9 Нм^2/Кл^2) * (210^-6 Кл) * (810^-6 Кл) / (1.6 Н)) = 0.03 метра = 3 см.

Після того, як кульки торкнуться одна одної, їх заряди зітруться і вони стануть неелектризованими. Тому відтепер сила їх взаємодії буде визначатися лише масою та відстанню між ними. Закон взаємодії кульок описується законом Ньютона про всесвітнє тяжіння:

F = Gm1m2/r^2,

де F - сила взаємодії між кульками, G - гравітаційна стала (6.674310^-11 Нм^2/кг^2), m1 та m2 - маси кульок, r - відстань між кульками.

За умовою задачі металеві кульки однакові, тому мають однакову масу. Нехай ця маса дорівнює m. Тоді після зітримання зарядів ми матимемо:

F = G*m^2/r^2.

Зважаючи на те, що після зітримання зарядів кульки будуть мати однаковий знак маси, то вони будуть відштовхуватися. Згідно з умовою задачі, сила взаємодії між ними становитиме 1,6 Н. Тоді ми можемо записати рівняння:

1.6 Н = G*m^2/r^2.

Щоб знайти відстань між кульками, можемо перетворити це рівняння:

r = sqrt(G*m^2/1.6 Н).

Тепер потрібно знайти масу кульок. Можемо використати закон збереження енергії, щоб знайти масу кульок.

У потенціальному полі взаємодії між кульками, енергія системи буде зберігатися, тому загальна енергія кульок до їх зітримання зарядів дорівнює енергії після зітримання:

E1 = E2,

m1gh1 + m2gh2 = 2mg*h,

де m1 та m2 - маси кульок, h1 та h2 - висоти, на які піднялися кульки перед зітриманням зарядів, h - висота, на яку піднялися кульки після зітримання зарядів, g - прискорення вільного падіння.

З умови задачі, кульки однакові, тому h1 = h2. Тоді ми можемо переписати рівняння:

2mgh1 = 2mgh,

m = h*g/k,

де k - коефіцієнт, який залежить від одиниць виміру.

Зважаючи на те, що ми вимірюємо висоту у сантиметрах, а прискорення вільного падіння у м/с^2, то k буде дорівнювати 100.

Отже, маса кульок дорівнює:

m = (3 см * 9.8 м/с^2) / 100 = 0.294 кг.

Підставляючи значення маси кульок у рівняння для відстані між ними, ми отримуємо:

r = sqrt((6.674310^-11 Нм^2/кг^2) * (0.294 кг)^2 / (1.6 Н)) = 1.19 метра.

Тепер, щоб знайти силу, з якою кульки будуть взаємодіяти після того, як вони торкнуться та розійдуться, ми можемо використовувати закон Кулона:

F = kq1q2/r^2,

де k - коефіцієнт, що залежить від одиниць виміру, q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між кульками.

Перед тим, як кульки торкнуться, їх відстань дорівнювала r1 = 2r, тому сила взаємодії між ними була:

F1 = kq1q2/(2r)^2 = kq1q2/4r^2.

Якщо ми тепер змінимо заряди кульок, щоб вони стали однаковими, то сила взаємодії між ними буде:

F2 = kqq/r^2.

Якщо ми розійдемо кульки на відстань 2r після того, як вони торкнуться, то сила взаємодії між ними буде такою ж, як до зітримання зарядів, тобто F2 = F1 = kq1q2/4r^2.

Знаючи значення зарядів кульок, ми можемо знайти силу взаємодії:

F2 = (910^9 Нм^2/Кл^2) * (2 мкКл)^2 / (1.19 м)^2 = 304.6 Н.

Отже, сила взаємодії між кульками після того, як вони торкнуться та розійдуться на таку саму відстань, становить 304.6 Н.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Dmitriy20077002
помогите решить тест по родному русскому языку



Вопрос 1
Определите тип речи:
«Господа стояли на крыльце и смотрели. Смотрели и с порога людской, даже крестились.
А наутро староста залез на крышу господского дома и стал забивать доской слуховое
окно». (И. Бунин)
Варианты ответов
1.повествование
2.описание
3.рассуждение
Вопрос 2
Укажите стиль речи текста:
«Ветер - перемещение воздуха над поверхностью земли. Возникает вследствие
неравномерного распределения атмосферного давления. Сильный ветер с круговым
движением воздуха называется вихрем».
Варианты ответов
1.художественный
2.деловой
3.научный
Вопрос 3
Укажите стиль речи текста:
«Берестяные грамоты - древнерусские письма и документы 11-15 веков, процарапанные
на березовой коре (бересте)».
Варианты ответов
1.деловой
2.научный
3.художественный
Вопрос 4
Вставьте вместо точек нужный термин:
«… – часть текста, которая начинается с красной строки».
Варианты ответов
1.абзац
2.тема
3.описание
Вопрос 5
Расставьте предложения так, чтобы получился связный текст:
1) Она оказалась меньше всех.
2) Маленький принц никак не мог понять, для чего на крохотной затерявшейся в небе
планетке, где нет ни домов, ни жителей, нужны фонарь и фонарщик.
3) На ней только и помещалось, что фонарь да фонарщик.
4) Пятая планета была очень занятная.
Варианты ответов

4,2,1,3

4,1,3,2

1,3,2,4
Вопрос 6
Слова русского языка, известные всему народу, называются
Варианты ответов2019-2020 учебный год
1.общеупотребительными
2.диалектными
3.профессиональными
Вопрос 7
Какая речь представлена следующим текстом?
- Алло.
- Здравствуйте, будьте добры, позовите Алексея Григорьевича к телефону.
- К сожалению, его сейчас нет...
- Тогда я позвоню позже.
Варианты ответов
1.монологическая
2.диалогическая
Вопрос 8
Слова, связанные с особенностями работы людей той или иной
специальности, профессии:
Варианты ответов
1.общеупотребительные
2.диалектные
3.профессиональные
Предмет: Информатика, автор: sashacm051