Товар коштував 1250 грн. Скільки буде коштувати товар після двох послідовних підвищеннь якщо перше було на 10% а друге на 25%
Ответы
Ответ:
Пошаговое объяснение:
Щоб вирішити цю задачу, потрібно спочатку знайти ціну товару після першого підвищення на 10%.
Перше підвищення на 10% означає, що ціна збільшується на 10% від початкової ціни:
10% від 1250 грн = 0.1 * 1250 грн = 125 грн
Отже, ціна товару після першого підвищення становитиме:
1250 грн + 125 грн = 1375 грн
Далі потрібно знайти ціну товару після другого підвищення на 25%.
Друге підвищення на 25% означає, що ціна збільшується на 25% від ціни після першого підвищення:
25% від 1375 грн = 0.25 * 1375 грн = 343.75 грн
Отже, ціна товару після двох послідовних підвищень становитиме:
1375 грн + 343.75 грн = 1718.75 грн
Отже, після двох послідовних підвищень ціна товару буде 1718.75 грн.
Після першого підвищення ціна становитиме:
1250 грн + (10% від 1250 грн) = 1250 грн + 125 грн = 1375 грн.
Після другого підвищення ціна становитиме:
1375 грн + (25% від 1375 грн) = 1375 грн + 343.75 грн = 1718.75 грн.
Отже, після двох послідовних підвищень товар буде коштувати 1718.75 грн.