Чому міграція українських селян особливо посилилася у роки столипінської аграрної реформи?
Ответы
Відповідь:
Столипінська аграрна реформа, яка була проведена в Російській імперії в період з 1906 по 1914 рік, передбачала перетворення селян на незалежних господарів шляхом надання їм земельних наділів. Українські селяни масово вирішили скористатися цією можливістю і змінити своє життя, переїжджаючи на нові землі. Причини такої міграції були наступні:
- Брак землі. Українські селяни мали дуже мало землі на своєму розпорядженні, тому багато з них мали проблеми з вирощуванням достатньої кількості продуктів для своєї родини.
- Економічні труднощі. Українські селяни жили в бідності та страждали від низької заробітної плати, тому для багатьох з них переїзд на нові землі став шансом на краще життя.
- Масова еміграція. В той час, коли українські селяни почали масово переїжджати на нові землі, відбувалася також масова еміграція українців до країн Західної Європи та Америки.
Послідством переселенческої політики була зміна структури сільського населення та розвиток нових сільських регіонів. Багато українських селян знайшли кращі умови для життя на нових землях, збільшивши виробництво сільськогосподарської продукції та розвиваючи нові технології. Однак, це також привело до зміни традиційних форм життя та культури відносно нових місць проживання.
Ответ:
Столипінська реформа, допомагаючи заможному селянству, мала на меті — створити з нього, поряд з занепалим дворянством , нову соціальну підпору для режиму. Щоб зменшити аграрне перенаселення, Столипін підтримував еміграцію селян за Урал.