Предмет: Физика, автор: beketovanasta45

Водій автобуса почав гальмувати на відстані 200 м від зупинки на швидкості 36 км/год. Якою має бути гальмівна сила, щоб автобус масою 8000 кг загальмував біля зупинки?

Ответы

Автор ответа: Aus12
1

Ответ:

Для вирішення цієї задачі використаємо другий закон Ньютона:

F = ma

де F - гальмівна сила, яку необхідно застосувати, щоб зупинити автобус, м - маса автобуса, а - прискорення, яке необхідно досягти, щоб зупинити автобус.

Щоб знайти прискорення, спочатку переведемо швидкість автобуса в м/с:

36 км/год = 10 м/с (округлюючи до одного знаку після коми)

Тепер використовуємо формулу для визначення прискорення:

a = v^2 / (2s)

де v - початкова швидкість, s - відстань до зупинки.

a = (10 м/с)^2 / (2 * 200 м) = 0.25 м/с²

Тепер можна визначити гальмівну силу:

F = ma = 8000 кг * 0.25 м/с² ≈ 2000 Н

Отже, гальмівна сила, яку необхідно застосувати, щоб зупинити автобус масою 8000 кг на відстані 200 м за швидкості 36 км/год, становить близько 2000 Н.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: surmali
Предмет: Алгебра, автор: Anhelina255