Терміново, допоможіть будь ласка
Вирахуйте електродний потенціал срібла у розчині своєї солі при
концентрації йонів Ag+
0,001 моль/л, якщо стандартний потенціал
системи Ag | Ag+ дорівнює 0,80 В.
Ответы
Ответ:
Для вирішення цього завдання використовують формулу Нернста:
E = E° - (RT / nF) * ln(Q)
де E - електродний потенціал, E° - стандартний потенціал, R - газова стала (8,314 Дж/моль∙К), T - температура в Кельвінах, n - кількість електронів, яку віддає або приймає метал, F - Фарадейве число (96 485 Кл/моль), Q - ступінь насичення розчину відносно реакції.
За умовою задачі, стандартний потенціал системи Ag | Ag+ дорівнює 0,80 В. Також, концентрація йонів Ag+ у розчині становить 0,001 моль/л, що означає, що ступінь насичення розчину відносно реакції Q = [Ag+] / 1, де 1 - це концентрація стандартної розчинної системи, тобто 1 моль/л.
Підставляємо значення у формулу:
E = 0,80 В - (8,314 Дж/моль∙К * 298 К / 1 моль * ln(0,001 моль/л / 1 моль/л))
E = 0,80 В - (-0,059 В)
E = 0,86 В
Отже, електродний потенціал срібла у розчині його солі при концентрації йонів Ag+ 0,001 моль/л дорівнює 0,86 В.
Объяснение: