Предмет: География,
автор: melentevroma22
Атмосферний тиск бiля земної поверхні становить 740 мм рт ст. Визначте, яким він буде зі сходженням у гори на висоту 2400 m.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Атмосферний тиск зменшується зі зростанням висоти над рівнем моря. Це пояснюється тим, що вище поверхні землі менше повітря, яке тисне зверху. Щоб визначити, який буде атмосферний тиск на висоті 2400 м, можна скористатися формулою залежності атмосферного тиску від висоти:
P = P0 * e^(-h/H)
де P0 - атмосферний тиск на рівні моря, h - висота над рівнем моря, H - шкала висот, що характеризує зменшення тиску зі зростанням висоти. Для середніх умов H = 8000 м.
Підставляючи в формулу відповідні значення, маємо:
P = 740 мм рт. ст. * e^(-2400 м / 8000 м) ≈ 498 мм рт. ст.
Отже, на висоті 2400 м атмосферний тиск становитиме близько 498 мм рт. ст.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: sonchikponchik11
Предмет: Математика,
автор: Hjdndbdb
Предмет: Математика,
автор: t0950945680
Предмет: Математика,
автор: kolya228pro
Предмет: Литература,
автор: alyonka1ast