Предмет: Химия, автор: kostenenkosasa

1. Встановити формулу речовини, якщо масова частка Аргентуму становить 78,26%, Карбону – 4,34%. До складу сполуки входить ще Оксиген.

2. Який об’єм займає суміш газів (н.у.), що складається з 0,6 моль водню та 0,8 моль хлору?

3. Який об’єм займає водень масою 0,4 кг за н.у.?

4. Яка маса азоту містить 10,2*1023 молекул?

5. Яка кількість речовини містить 5,2*1026 молекул натрій хлориду?

6. Визначити кількість речовини і число молекул в 28 г сульфатної кислоти.

7. Амоніак синтезують з азоту та водню. Обчисліть об’єм водню, який вступає в реакцію з азотом. Розрахуйте масу амоніаку, який утвориться в результаті цієї реакції.


kostenenkosasa: Срочно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответы

Автор ответа: MariartiUA
1

Ответ:

Формула речовини: Ag2CO3. Оскільки масова частка Аргентуму становить 78,26%, а Карбону - 4,34%, то масова частка Оксигену складає 100% - 78,26% - 4,34% = 17,4%. Оскільки в даному випадку речовина є сполукою, то сума масових часток оксигену та карбону повинна дорівнювати 100% - 78,26% = 21,74%. Таким чином, масова частка карбону у сполуці дорівнює 4,34% * (100% - 17,4%) / 21,74% = 2,7%. За законом визначення стехіометричного складу відношення мас Аргентуму та Карбону у сполуці Ag2CO3 повинне бути 2:1. Таким чином, маса Аргентуму у сполуці = 78,26% / (78,26% + 2,7%) * 100 г/моль = 232,6 г/моль. Маса карбону у сполуці = 4,34% / (78,26% + 2,7%) * 100 г/моль = 12,9 г/моль. Оскільки відношення мас Аргентуму та Оксигену у сполуці Ag2CO3 дорівнює 2:(1*3)=2:3, то маса Оксигену у сполуці = 17,4% / (2+3) * 100 г/моль = 34,8 г/моль.

Суміш газів (н.у.) займає об'єм 0,6 моль + 0,8 моль = 1,4 моль. Об'єм суміші газів можна обчислити за формулою В = н * 22,4 л/моль, де н - кількість молей газу, а 22,4 л/моль - молярний об'єм газу за нормальних умов. Таким чином, об'єм суміші газів (н.у.) становить 1,4 моль * 22,4 л/моль = 31,4 л.

Об'єм водню за н.у. можна обчислити за формулою В = м / (0,0899 г/л), де м - маса водню в грамах, а 0,0899 г/л - густина водню за нормальних умов. Оскільки маса водню становить 0,4 кг = 400 г, то об'єм водню за н.у. дорівнює 400 г / (0,0899 г/л) = 4452 л.

Маса однієї молекули азоту дорівнює молекулярній масі/Авогадроєвому числу. Молекулярна маса азоту дорівнює 14 г/моль. Таким чином, маса однієї молекули азоту дорівнює 14 г/моль / 6,02 * 10^23 молекул/моль = 2,33 * 10^-22 г/молекулу. Отже, маса 10,21023 молекул азоту дорівнює 10,21023 молекул * 2,33 * 10^-22 г/молекулу = 2,36 * 10^1 г = 23,6 г.

Кількість речовини можна обчислити за формулою n = N / N_A, де N - кількість молекул, а N_A - Авогадроєве число, яке дорівнює 6,02 * 10^23 молекул/моль. Таким чином, кількість речовини 5,21026 молекул натрій хлориду дорівнює 5,21026 молекул / 6,02 * 10^23 молекул/моль = 8,65 моль.

Молярна маса сульфатної кислоти дорівнює 98 г/моль. Таким чином, кількість речовини 28 г сульфатної кислоти дорівнює 28 г / 98 г/моль = 0,2857 моль. Отже, число молекул дорівнює 0,2857 моль * 6,02 * 10^23 молекул/моль = 1,72 * 10^23 молекул.

Рівняння реакції синтезу амоніаку: N2 + 3H2 → 2NH3. За законом визначення стехіометричного складу відношення молей азоту та водню у реакції дорівнює 1:3. Таким чином, для синтезу 1 моля амоніаку необхідно 1 моль N2 та 3 моль H2. Оскільки маса водню дорівнює 0,6 моль * 2,02 г/моль = 1,212 г, то об'єм водню можна обчислити за формулою В = н * 22,4 л/моль, де н - кількість молей газу, а 22,4 л/моль - молярний об'єм газу за нормальних умов. Таким чином, об'єм водню, який вступає в реакцію з азотом дорівнює 0,6 моль * 22,4 л/моль = 13,44 л. Маса амоніаку, який утвориться в результаті цієї реакції дорівнює 0,6 моль * 17 г/моль = 10,2 г.

Похожие вопросы
Предмет: Оʻzbek tili, автор: khudayberganovt