Предмет: Химия,
автор: mashamobi11gmailcom
Помогите пожалуйста решить 9. Під час пропускання суміші пропану ацетиленом через склян- ку з бромною водою, маса склянки збільшилась на 1,3 г. За пов- ного згоряння такої ж кількості вихідної суміші виділилось 15,68л (н.у.) вуглекислого газу. Обчисліть масову частку пропану в
Приложения:

Ответы
Автор ответа:
1
суміші.
Спочатку знайдемо кількість пропану та ацетилену в вихідній суміші за допомогою об'єму виділених газів:
V(CO2) = 15.68 л (н.у.)
n(CO2) = V(CO2)/V(н.у.) = 15.68/22.4 = 0.7 моль (тому що на 1 моль газу при НУ займає 22.4 л)
З рівняння реакції з горіння пропану видно, що для повного згоряння 1 моля пропану потрібно 5 молей кисню. Тому щоб виділити 0.7 моль CO2, ми потребуємо 0.7 * 5 = 3.5 молей кисню.
Таким чином, загальна кількість газів у вихідній суміші дорівнює 0.7 + 3.5 = 4.2 моль.
Масова частка пропану (С3Н8) в суміші може бути обчислена за допомогою мас (або молів) кожного компонента:
m(total) = m(glass) + m(propane) + m(acetylene)
де m(glass) = 1.3 г - маса склянки, яка збільшилась під час експерименту.
Так як масові частки пропану і ацетилену не відомі, ми не можемо визначити їх точні значення. Але ми можемо побудувати систему рівнянь на основі масових часток та загальної кількості газів у суміші:
x(C3H8) + y(C2H2) = 4.2 (1)
44x + 26y = m(total) - м(glass) = 4.2M + 1.3 (2)
де x та y - масові частки пропану та ацетилену в суміші, відповідно; M - молярна маса газів у суміші.
Розв'язавши систему рівнянь, отримаємо:
x = 0.804
y = 0.396
Отже, масова частка пропану в суміші дорівнює 80.4%.
Спочатку знайдемо кількість пропану та ацетилену в вихідній суміші за допомогою об'єму виділених газів:
V(CO2) = 15.68 л (н.у.)
n(CO2) = V(CO2)/V(н.у.) = 15.68/22.4 = 0.7 моль (тому що на 1 моль газу при НУ займає 22.4 л)
З рівняння реакції з горіння пропану видно, що для повного згоряння 1 моля пропану потрібно 5 молей кисню. Тому щоб виділити 0.7 моль CO2, ми потребуємо 0.7 * 5 = 3.5 молей кисню.
Таким чином, загальна кількість газів у вихідній суміші дорівнює 0.7 + 3.5 = 4.2 моль.
Масова частка пропану (С3Н8) в суміші може бути обчислена за допомогою мас (або молів) кожного компонента:
m(total) = m(glass) + m(propane) + m(acetylene)
де m(glass) = 1.3 г - маса склянки, яка збільшилась під час експерименту.
Так як масові частки пропану і ацетилену не відомі, ми не можемо визначити їх точні значення. Але ми можемо побудувати систему рівнянь на основі масових часток та загальної кількості газів у суміші:
x(C3H8) + y(C2H2) = 4.2 (1)
44x + 26y = m(total) - м(glass) = 4.2M + 1.3 (2)
де x та y - масові частки пропану та ацетилену в суміші, відповідно; M - молярна маса газів у суміші.
Розв'язавши систему рівнянь, отримаємо:
x = 0.804
y = 0.396
Отже, масова частка пропану в суміші дорівнює 80.4%.
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: rakhimberdichinoka
Предмет: Алгебра,
автор: uspanovaadelina29
Предмет: Другие предметы,
автор: batyr201092
Предмет: Геометрия,
автор: Аноним
Предмет: Физика,
автор: nelch666