Предмет: История, автор: Аноним

Практична робота: створити повідомлення «Книга і культура читання в Середньовіччі» (хто користувався книгами, де їх можна було знайти чи вивчати, як писалася та друкувалася книга, на якому матеріалі, яку цінність мала книга в Середньовіччі)​


hadiasolovjov: Яким було передумови виникнення ісламу?

Ответы

Автор ответа: Geynion
42

В Середньовічній культурі книга мала велику цінність, а її створення та поширення були важливими завданнями. Книги того часу були в основному рукописними, тобто писаними вручну на пергаменті або папері. До рукописного періоду належали Візантія та Західна Європа до початку XV століття, коли було винайдено книгодрукарське мистецтво.

Книги в Середньовіччі можна було знайти переважно в монастирях, де їх зберігали та використовували для богослужінь та навчання монахів. Також книги могли бути власністю князів та великих феодалів, які замовляли рукописи у монастирях або у майстрів-копістів.

Книги писалися вручну за допомогою пера, чорнила та лінійки для забезпечення правильного розташування тексту. Для кольорового декорування використовували золото та різнокольорові фарби. Книги могли бути об'єднані у великі томи з кожною сторінкою відповідно пронумерованою та прикрашеною малюнками та ілюстраціями.

Оскільки створення книг було дуже трудомістким та коштовним процесом, книги мали велику цінність та були доступні переважно елітному класу. Також книги використовувалися як засіб пропаганди та поширення ідей.

У Середньовіччі на території України існували такі головні центри рукописної культури, як Київська та Галицько-Волинська держави. Найбільш відомою середньовічною книгою на території України є Львівський


stanislavbojcenko77: спс
stanislavbojcenko77: только лень писать хех
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: buter9000brod
Предмет: Английский язык, автор: Аноним
Предмет: Химия, автор: anyta200700712
Предмет: Русский язык, автор: Наглец
2. Расставьте знаки препинания: укажите все цифры, на месте которых в предложении должны стоять запятые.

Его голова была полна самых невообразимых и фантастических проектов, и к той поре (1) когда надо было решать (2) что же всё-таки делать в этой жизни дальше (3) Саввушка огорошил мать(4) объявив ей о своём желании ехать учиться в Москву, в университет.
Расставьте знаки препинания: укажите все цифры, на месте которых в предложении должны стоять запятые.

Жена его, Надежда Валериановна, работала в штабе у Деникина, а потом эвакуировалась из Крыма и после долгих мытарств вместе с детьми оказалась в Германии (1) где Вилькицкий разыскивал их несколько лет (2) а (3) когда нашел (4) то было уже поздно.
Расставьте знаки препинания: укажите все цифры, на месте которых в предложении должны стоять запятые.

Однако (1) он пересилил это малодушное желание (2) и направился к Воробьевым горам (3) туда (4) где в далекой дымке виднелось на высоком берегу Москвы-реки здание со шпилем и со звездой.
Передвижением и работой установки тушения управляет оператор из водительской кабины (1) но (2) если возникает опасность для его жизни и здоровья (3) управлять машиной можно с дистанционного пульта (4) находящегося в безопасном месте.

Путешественники не знали (1) на какой берег сегодня корабль повезет людей (2) и (3) где они преклонят головы вечером (4) потому что ехали туда (5) куда люди обычно по своей воле не ездят.
С пожарами борются всеми силами (1) но (2) если возникло небольшое возгорание (3) с которым справятся несколько человек (4) то стоит ли посылать на его тушение тяжелую технику, особенно в крупном городе с плотным потоком транспорта?