обчисліть об'єм кисню, що витратиться на спалювання 10 л гексану. Який об'єм вуглекислого газу при цьому утвориться даю 50 балів
Ответы
Відповідь:Реакція спалювання гексану:
C6H14 + 19O2 → 6CO2 + 7H2O
1 моль гексану (C6H14) взаємодіє з 19 молями кисню (O2), щоб утворити 6 молей вуглекислого газу (CO2) та 7 молей водяної пари (H2O).
Молярний об'єм газів за стандартних умов (0°C та 1 атм) дорівнює 22,4 л/моль.
Тому об'єм кисню, необхідний для спалювання 1 моля гексану:
19 моль O2/mol гексану * 22,4 л/моль = 425,6 л/моль
Отже, об'єм кисню, необхідний для спалювання 10 л гексану:
425,6 л/моль * 10 моль = 4256 л
Також можна обчислити об'єм вуглекислого газу, що утвориться при спалюванні 10 л гексану. Оскільки за рівнянням реакції утворюється 6 молей CO2 на 1 моль гексану, то кількість молей CO2, що утворюється, буде:
6 моль CO2/mol гексану * 10 моль = 60 моль CO2
Об'єм цього газу за стандартних умов:
60 моль * 22,4 л/моль = 1344 л
Пояснення:
Дано:
V(C6H14) = 10 л
Знайти:
V(O2) - ?
V(CO2) - ?
Розв'язання:
1) 2C6H14 + 19O2 → 12CO2 + 14H2O;
2) V(O2) = V(C6H14) * 19 / 2 = 10 * 19 / 2 = 95 л;
3) V(CO2) = V(C6H14) * 12 / 2 = 10 * 12 / 2 = 60 л.
Відповідь: Об'єм O2 становить 95 л; CO2 - 60 л.