Помогите пожалуйста срочно!
Ответы
Відповідь:
ОРГАНИ
Мохи - Вегетативні органи: корені-ризоїди, пагін (стебло), листки у вигляді голок. Генеративні органи: спорангії зі статевими клітинами.
ПАПОРОТІ - кореневище,листок,пагін.
Покритонасінні - Приквіток, чашолистик, тичинкова нитка, пиляк, пилок, зав'язь, насінний зачаток, приймочка, стовпчик.
УМОВИ ЗАПИЛЕННЯ
мохи - Розмноження мохоподібних,зі спороносної коробочки (спорангії,тобто жін. особина) розвіюються спори,запліднюються(за допомогою води сперматозоїд потрапляє до шийки архегонія, крізб неї проникає до черевця і запліднює яйцелітину)
Запліднення відбувається тільки за наявності води.
папороті - Для запліднення папороті потрібна вода
Покритонасінні - потрібен вітер. Вони запилюються вітром.
РОЗМНОЖЕННЯ
Мохи - Безстатеве розмноження мохів здійснюється за допомогою спор. Статеве розмноження мохів здійснюється за допомогою гамет, запліднення тільки у водному середовищі
папороті - Доросла рослина папороті, утворює спори, — це спорофіт (нестатеве покоління). Заросток папороті — це гаметофіт (статеве покоління). Багато папоротей добре розмножуються вегетативно, наприклад, за допомогою кореневища або виводкових бруньок.\
Покритонасінні - Квіткові рослини формують свої насінні зачатки в порожнині зав'язі, яка утворена зрощенням колись відкритого плодолистка. Стінки зав'язі після запліднення розростаються і видозмінюються, даючи структуру під назвою плід.
СЕРЕДОВИЩЕ
Мохи - У тропічних регіонах — переважно в горах. Незначна кількість видів росте в посушливих місцях, наприклад у степах. Деякі види ведуть епіфітний спосіб життя на корі дерев або у воді. Основна ж маса видів зосереджена у вологих місцях північної півкулі, в районах з помірним і холодним кліматом.
Папороті - Середовище існування: ліси, водойми; необхідна умова – волога. Морфологія сучасні - трав'янисті, дерев'янисті; вимерлі – дерев'янисті. Розміри: листки досягають до 10 м; тропічні – до 25 м у висоту – Ціатея срібляста Будова тканин: покривна, провідна, механічна, основна (хлорофілоносна).
Покритонасінні - Ростуть покритонасінні в усіх кліматичних зонах від тропіків до тундри і становлять основну масу рослинності на Землі.
ЖИТТЄВІ ФОРМИ
Мохи — це вищі безсудинні спорові рослини. У життєвому циклі фаза гаметофіту переважає над спорофітом. Переважно багаторічні рослини, що характеризуються життєвими формами (дернинки, килими, подушки, віяла, плетиво).
Папороті - наземні трав'янисті, водні трав'янисті, ліани, епіфіти, дерев'янисті папороті.
Покритонасінні - У покритонасінних рослин спостерігається найбільша різноманітність їх життєвих форм, які зводяться до двох основних типів — деревному (дерева й чагарники) і трав'янистому.
ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КЛІТИН НА ТКАНИНИ
У мохів слабка, у папоротей розвинута фотосинтезуюча та покривна тканини, у покритонасінних - тканини добре розвинуті
Вот и на всякий случай:
Спільні ознаки: відносяться до вищих рослин.
Відмінні ознаки: мохи мають пагін та ризоїди виконують роль кореня;
папороті мають корінь і пагін;
мохам та папоротям необхідна вода для запліднення, розмножуються спорами, спори розташовуються у спорангіях, мають два покоління статеве та нестатеве; покритонасінні мають корінь, пагін, квітку, плід та насіння, їм властиве подвійне запліднення, для запліднення не треба води, бо йому передує запилення.
ВОТ И ВСЕ, ДЕРЖИ НА ЗДОРОВЬЕ!!!