Предмет: Химия,
автор: Alivetrtr
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??!?
Сколько железного купороса(FeSo4*7H2O) можно получить ,растворив 7 г железа в серной кислоте
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
34,5г
Объяснение:
Железный купорос (FeSO4·7H2O) складається з однієї молекули сульфату заліза (FeSO4) та сімох молекул води (7H2O).
Молекулярна маса FeSO4: 56 + 32 + 64 = 152 г/моль
Молекулярна маса FeSO4·7H2O: 152 + 7(18) = 278 г/моль
З 7 г железа (Fe) можна отримати таку ж масу FeSO4. Масова частка заліза в FeSO4 дорівнює 56/152, або приблизно 0,368.
Тому маса FeSO4, яку можна отримати з 7 г Fe, буде:
7 г Fe × (1 моль Fe / 56 г) × (1 моль FeSO4 / 1 моль Fe) × (278 г FeSO4·7H2O / 1 моль FeSO4·7H2O) = 7 × 278 / 56 ≈ 34,5 г FeSO4·7H2O.
Отже, можна отримати близько 34,5 г железного купоросу (FeSO4·7H2O) з 7 г железа.
Похожие вопросы
Предмет: Українська література,
автор: mila120118
Предмет: История,
автор: DiasDias222
Предмет: Химия,
автор: dimakosik2008
Предмет: История,
автор: kostuknasta267
Предмет: Алгебра,
автор: Wlad12gh