Предмет: Химия, автор: varvaragorbatuk

СРОЧНО!!!!!! 30 б
За н.у. 12,75 г. невідомоги газу X займає об'єм 16,8 л.Обчисліть відносну густину цього газу за киснем.

Ответы

Автор ответа: dibrovd
1

Для обчислення відносної густини газу за киснем необхідно знайти масу 1 моль газу X та порівняти цю масу з масою 1 моля кисню.

За умовою завдання маса газу X дорівнює 12,75 г, а об'єм - 16,8 л. Знайдемо кількість речовини газу X за формулою:

n = V / Vm,

де V - об'єм газу в літрах, Vm - молярний об'єм газу при нормальних умовах, який дорівнює 22,4 л/моль.

n = 16,8 / 22,4 = 0,75 моль.

Тепер знайдемо масу 1 моля газу X:

m = M * n,

де M - молярна маса газу X.

За н.у. об'єм 1 моля будь-якого газу дорівнює 22,4 л, тому відносна густина буде дорівнювати:

d = M / 32,

де 32 - молярна маса кисню.

Знайдемо молярну масу газу X:

M = m / n = 12,75 г / 0,75 моль = 17 г/моль.

Тоді відносна густина газу X за киснем буде:

d = 17 г/моль / 32 г/моль = 0,53.

Отже, відносна густина газу X за киснем дорівнює 0,53.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним
Предмет: Алгебра, автор: AlenaPetrova72