Предмет: Химия,
автор: ivanks10
Які маси металічного натрію та оксигену потрібні для добування натрій оксиду масою 5,15 г?
Допоможіть будь ласка, це терміново!
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(Na₂О) = 5,15г
Знайти:
m(O₂)?
m(Na) -?
Розв'язок:
4Na + O₂ > 2Na₂O
n(Na₂O) = m/M = 5,15г ÷ 62г/моль = 0,083 моль
n(Na) : n(Na₂O) = 4 : 2
n(Na) = n(Na₂O) ×4 ÷ 2 = 0,084 моль • 2 = 0,166 моль
m(Na) = n•M = 0,166 моль • 62г/моль = 10,3г.
n(O₂) : n(Na₂O) = 1:2
n(O₂) = n(Na₂O)÷2 = 0,084 моль ÷ 2 = 0,042 моль
m(O₂) = n × M = 0,042 моль • 32г/моль = 1,344г.
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: sabyrzhanberikuly
Предмет: Литература,
автор: danasta229
Предмет: Физика,
автор: kiyanbekovasafiya6
Предмет: История,
автор: vary2007vn
Предмет: Химия,
автор: viktoriashablienko