Предмет: Химия,
автор: zharovaariana83
Який об'єм карбон (IV) оксиду виділиться під час згоряння етану об'ємом 400 мл? 500 мл 600 мл 700 мл 800 мл
Ответы
Автор ответа:
0
Рівняння реакції згоряння етану:
C2H6 + 3 O2 -> 2 CO2 + 3 H2O
За стехіометрією, на кожні 2 моля CO2, що утворюються, виділяється 3 моля O2. Тобто, кількість молів CO2 утворюється у два рази менша, ніж кількість молів O2.
Об'єм CO2 можна розрахувати з об'єму етану, використовуючи закон Вольфрама:
V(CO2) / n(CO2) = V(етану) / n(етану) * (n(CO2) / n(етану))
де V - об'єм газу, n - кількість молів газу.
n(етану) = V(етану) / Vm(етану), де Vm(етану) - молярний об'єм етану за нормальних умов.
n(CO2) = 0.5 * n(етану) (за стехіометрією реакції)
Таким чином:
n(CO2) = 0.5 * V(етану) / Vm(етану)
V(CO2) = n(CO2) * Vm(CO2)
Vm(CO2) = 22.4 л/моль (молярний об'єм газу за нормальних умов)
Підставляючи дані:
n(CO2) = 0.5 * 0.4 / 0.0224 = 8.93 моль
V(CO2) = n(CO2) * Vm(CO2) = 8.93 * 22.4 = 200.1 л
Отже, об'єм CO2, що виділиться під час згоряння етану об'ємом 400 мл, становитиме 200.1 л (або близько 200 мл, якщо врахувати, що об'єм газу залежить від температури та тиску).
C2H6 + 3 O2 -> 2 CO2 + 3 H2O
За стехіометрією, на кожні 2 моля CO2, що утворюються, виділяється 3 моля O2. Тобто, кількість молів CO2 утворюється у два рази менша, ніж кількість молів O2.
Об'єм CO2 можна розрахувати з об'єму етану, використовуючи закон Вольфрама:
V(CO2) / n(CO2) = V(етану) / n(етану) * (n(CO2) / n(етану))
де V - об'єм газу, n - кількість молів газу.
n(етану) = V(етану) / Vm(етану), де Vm(етану) - молярний об'єм етану за нормальних умов.
n(CO2) = 0.5 * n(етану) (за стехіометрією реакції)
Таким чином:
n(CO2) = 0.5 * V(етану) / Vm(етану)
V(CO2) = n(CO2) * Vm(CO2)
Vm(CO2) = 22.4 л/моль (молярний об'єм газу за нормальних умов)
Підставляючи дані:
n(CO2) = 0.5 * 0.4 / 0.0224 = 8.93 моль
V(CO2) = n(CO2) * Vm(CO2) = 8.93 * 22.4 = 200.1 л
Отже, об'єм CO2, що виділиться під час згоряння етану об'ємом 400 мл, становитиме 200.1 л (або близько 200 мл, якщо врахувати, що об'єм газу залежить від температури та тиску).
Автор ответа:
0
Дано:
V(C2H6) = 400 мл
Знайти:
V(CO2) - ?
Розв'язання:
1) 2C2H6 + 7O2 → 4CO2 + 6H2O;
2) V(CO2) = V(C2H6) * 4 / 2 = 400 * 4 / 2 = 800 мл.
Відповідь: Об'єм CO2 становить 800 мл.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: kuralai0708
Предмет: Математика,
автор: m24061249
Предмет: Химия,
автор: nazerkeabdikerim0
Предмет: Математика,
автор: Аноним
Предмет: Алгебра,
автор: whtttprnls