Предмет: Химия,
автор: klevan5216
Дегідратацією етанолу (за Лебедєвим) можна одержати бутадієн-1,3 з виходом 80%. Для реакції було взято етанол об'ємом 250 мл, густиною 0,8 г/мл і масовою часткою. спирту 92%. Обчисліть масу бутадієну.
Ответы
Автор ответа:
2
Відповідь:
147,2 г
Пояснення:
Розглянемо рівняння дегідратації етанолу за Лебедєвим:
С2Н5ОН → СН3−СН=СН−СН3 + Н2О
За умовою, взято 250 мл етанолу, що містить 92% спирту, тобто маса спирту в етанолі:
m(С2Н5ОН) = V(С2Н5ОН) × ρ(С2Н5ОН) × масова частка спирту = 250 мл × 0,8 г/мл × 0,92 = 184 г
Так як вихід бутадієну складає 80%, то маса отриманого бутадієну становитиме:
m(С4Н6) = m(С2Н5ОН) × 80% = 184 г × 0,8 = 147,2 г
Отже, маса бутадієну, одержаного з 250 мл етанолу, становить 147,2 г.
klevan5216:
спасибо большое
Похожие вопросы
Предмет: Химия,
автор: Katja5689
Предмет: Геометрия,
автор: skksiejjeke
Предмет: Биология,
автор: Аноним
Предмет: Физкультура и спорт,
автор: anastasiadracheva
Предмет: Алгебра,
автор: bazilla