Предмет: Химия, автор: 44432116

помогите пожалуйста срочно !!!!!​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m (CxHy) = 2,3 г

m (CO2) = 4,4 л

m (H2O) = 2,7  г

D(Н2) = 23

Найти: CxHy - ?

CxHy  +  O2   =   CO2    +    H2O

1 моль                х моль       у/2 моль

Знайдемо масу сполуки :

M(CxHy) = D(Н2) * М(Н2) = 23 * 2= 46 г/моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 2,3/46 = 0,05 моль

n(CO2) = m(CO2)/М(СО2) = 4,4/44 = 0,1 моль

n(С) = n(CO2)/n(CxHy) =  0,1 * 1/0,05 = 2  моль

n(H2О) = 2,7/18 = 0,15 моль

n(H) = 0,15 * 2/0,05 = 6 моль

n(С) : n(H) = 2 : 6

Отже молекулярна формула речовини: С2Н6

М(С2Н6) = 12 * 2 + 6 = 30 г/моль

Так як згідно умови молярна маса органічної речовини 46 г/моль, то

маємо 46 - 30 = 16 г/моль, тобто у сполукі присутній 1 атом Оксигену, так як його молярна маса дорівнює 16

І тоді формула сполуки має вигляд: С2Н6О - етанол

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: angelinaosipcuk96
Предмет: Информатика, автор: warhuligan