"Золотий жук"
Образ Леграна в новелі
Розгорнута відповідь на питання:"Що дозволило Легранові знайти скарб?"(письмово , 8-10 речень).
Ответы
Ответ:У новелі Едгара Аллана По "Золотий жук" головний герой, молодий аристократ Легран, знаходить скарб завдяки своїй проникливості та розуму. Він виявив надзвичайний інтерес до загадкової листівки з ієрогліфами, що була знайдена в його будинку. Легран не тільки ретельно досліджував кожен знак, але і використовував свої знання мови та математики, щоб знайти зв'язок між ієрогліфами та їх секретним значенням. В результаті своїх розрахунків він виявив, що ці ієрогліфи кодують інформацію про місце схованки скарбу.
Однак, ключовим фактором, який дозволив Легранові знайти скарб, була його незвичайна увага до дрібниць та здатність бачити глибше, ніж інші. Він досліджував кожен елемент листівки, включаючи барви та розташування ієрогліфів. Він також застосував свої знання про підземну геологію, щоб знайти місце, де може бути схований скарб.
Объяснение:
Ответ:
ответ
Объяснение:
Розповідь починається з деякої таємничості та неординарності в описі як головного героя, невдахи Вільяма Леграна, що втратив своє багатство, так і місцевості, де він проживав. Протягом усієї розповіді автор тримає читача у напрузі, не розкриваючи особистості свого героя.
Справді, на перший погляд, перед нами постає образ людини, яка зазнала життєвого фіаско і втекла від суспільної зневаги на безлюдний острів. Більше того, реакція Леграна на «золотого» жука, знайденого ним для колекції, свідчить про дивацтво цієї людини, яка межує з божевіллям. З самого початку, як автор, який веде розповіді від першої особи, так і негр на ім'я Юпітер, який за очі вважав «Білла» не зовсім нормальною людиною, виявляючи, однак, при цьому максимум терпіння та уваги до нещасного спадкового гугенота. Автор так описує цю загадкову людину: «Багато що в характері самітника вселяло цікавість і повагу. Я побачив, що він добре освічений і наділений незвичайними здібностями, але разом з тим він заражений мізантропією і страждає від хворобливого стану розуму, поринаючи поперемінно, то захоплення, то похмурість ».
Критичність ситуації зростає в той момент, коли автор отримує листа від Леграна із запрошенням прийти до нього на важливу справу, і чує тривожні відгуки Юпітера про свого пана. Події, які відбуваються після цього, остаточно переконують оповідача в тому, що його друг одержимий манією шукача скарбів. "Подібні манії легко можуть підштовхнути до божевілля нестійкий розум, особливо якщо вони знаходять собі поживу в таємних прагненнях душі", - вважав тоді автор розповіді. Лише занепокоєння за свого друга спонукає автора разом із Юпітером супроводжувати Леграна у пошуках скарбів. Потім дії Леграна, що на перший погляд межують із божевіллям, змушують супутників зупиняти його і вмовляти повернутися додому, проте надзвичайна твердість та завзятість Вільяма стали цією перешкодою.
Однак після того, як цінності, в існування яких так твердо вірив Легран, зрештою були знайдені, перед читачем несподівано розкривається сила і багатство характеру героя твору Едгара По. Коли Легран крок за кроком описує шлях, який привів його до успіху, ми бачимо чітку послідовність розшифровування піратського послання; та пошуку орієнтирів, зазначених у ньому. Тут можна побачити непохитну волю до успіху, яка була помилково прийнята за одержимість. Крім того, вражає терпіння, виявлене Леграном щодо свого «здорового», скептично налаштованого та надмірно самовпевненого друга. Наступні рядки оповідання дозволяють розкрити в особистості Вільяма також витончене почуття гумору, виражене м'якою іронією на адресу автора, коли той запитав про роль жука у пошуках скарбу: «Ваші натяки на те, що я не в собі, розсердили мене, і я вирішив відплатити вам маленькою містифікацією в моємусмаку». Адже насправді «золотий» жук був лише випадковістю, яка допомогла Леграну знайти скарб.
Подібно до головного героя «Золотого жука» серед нас живуть люди, слова та дії яких через їхню незвичність ми схильні розцінювати негативно або зі скептичним глузуванням. Однак у своєму оповіданні Едгар По показав, що часто саме ті, хто виділяються з людської сірої маси своїм способом життя, мисленням чи поведінкою, мають неабиякі особливі якості. Такі люди можуть принести багато користі суспільству, якщо не буде кинуто ним. У свою чергу, суб'єктивність в оцінюванні іншої людини, навішування ярликів на «неформалів» та конформізм перешкоджають повноцінному розвитку як особистості зокрема, так і людства в цілому. Особа кожної окремої людини настільки унікальна, складна і багатогранна, що досі нікому не вдалося проникнути в її глибини і пізнати таємниці, щоб лише за першими враженнями безпомилково судити про нормальність чи одержимість людини.