Предмет: Физика,
автор: pavlostsymbaliuk
Хлопчик на ковзанах, маса якого дорівнює 40 кг, перебуває на льоду і кидає вперед вантаж. Маса вантажу дорівнює 16 кг, визначити швидкість вантажу, якщо хлопчик у результаті взаємодії набув швидкості 0,8 м/с.
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідно до закону збереження імпульсу, сума імпульсів системи до взаємодії дорівнює сумі імпульсів після взаємодії:
m1v1 + m2v2 = (m1 + m2)v'
де m1 та v1 - маса та швидкість хлопчика до взаємодії, m2 та v2 - маса та швидкість вантажу до взаємодії, v' - швидкість системи після взаємодії.
Після підстановки відомих значень отримаємо:
40 кг × 0,8 м/с + 16 кг × v2 = (40 кг + 16 кг) × v'
32 м/с + 16 кг × v2 = 56 кг × v'
Після перетворень отримаємо:
v2 = (56 кг × v' - 32 м/с) / 16 кг
v2 = 3.5 v' - 2 м/с
Отже, швидкість вантажу становитиме:
v2 = 3.5 × 0.8 м/с - 2 м/с ≈ 0.8 м/с.
Отримали, що швидкість вантажу після взаємодії з хлопчиком становить близько 0,8 м/с.
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: Аноним
Предмет: История,
автор: kovalenkolera3535
Предмет: География,
автор: zxcmiksa
Предмет: Математика,
автор: Аноним