помогите пожаулста срочноооо
Ответы
Ответ:
Объяснение:
1. з XI ст по XIV століття
2.Тріумвірат (лат. triumvirātus) — альянс між трьома практично однаковими могутніми політичними чи військовими лідерами
3.Володи́мир II Все́володович Монома́х (дав. -рус. Володимеръ Всеволодовичь; в хрещенні — Василій; 1053 — 19 травня 1125) — князь смоленський (1073—1078), чернігівський (1076—1077, 1078—1094) і переяславський (1094—1113), великий князь київський (1113—1125).
4.Галицьке княз. Волинське княз. Київське княз.. Пін княз.Чернігівське княз. Переяславське княз.
5.алицько-Волинське князівство (1199–1340) – державне об'єднання, яке успадкувало політичну традицію Київської Русі. Його засновником став волинський князь Роман Мстиславович, який у 1199 р. об'єднав Галицьке та Волинське князівства в єдину державу. У 1202 р.
6.на деякий час зупинити Великим князям Київським Володимиру Мономаху (1113—1125) та його сину Мстиславу Великому (1125—1132).
7.Прагнення окремих князівств до самостійності. ...
Великі простори держави та етнічна неоднорідність населення. ...
Відсутність чіткого незмінного механізму спадкоємництва князівської влади. ...
Занепад торгівлі.
Князі билися за своє володіння.
8.Розвиток Київського князівства ЗНО:
Київ залишався в ХІІ-ХІІІ сі. одним з найбільших і най багатших європейських міст, близько 50 тис. мешканців, резиденція митрополитів, найбільш заселене князівство Київської Русі;
значні території, вигідне розміщення, розвинене господарство (розвиток ремесла і торгівлі — через Київщину проходили грецький, соляний і залізний торговельні шляхи);
не був спадковою вотчиною якоїсь князівської лінії, за 100 років після Мстислава Великого правителі змінювалися майже 50 разів, жоден з них не мав спокійного князювання, змушений відбиватися від збройних домагань інших претендентів;
згасання політичного авторитету Києва у першій половині XIII ст., подрібнення Київської землі на значну кількість уділів.
Розвиток Чернігівського князівства ЗНО:
Чернігів поступався розмірами лише Києву. Князі ревно дбали про розбудову міста. Значну роль у розвитку князівства відіграв Святослав Ярославич, його сини Олег і Давид та їхні нащадки — Ольговичі й Давидовичі; деяким чернігівським князям поталанило правити в Києві;
рішенням Любецького з’їзду створено Новгород-Сіверське князівство, яке формально підпорядковувалося Чернігову, з ним пов’язана подія, що її увічнено в найвизначнішому творі давньої української літератури — поемі «Слово о полку Ігоревім».
Розвиток Переяславського князівства ЗНО:
Переяславське князівство було порівняно невеликим. На сході та півдні його землі межували безпосередньо зі Степом. Ця земля служила щитом для Києва та інших руських територій, потребувала захисту київського князя і продовольчої допомоги;
20 років у Переяславі князював Володимир Мономах, прославився успішними походами проти половців;
у розповіді про смерть переяславського князя Володимира Глібовича під 1187 р. літописець ужив назву «Україна». Це найдавніша згадка назви «Україна» в джерелах.
Ответ:
1.почався в XI ст. і тривав до XIV ст.
2.Союз між трьома практично однаково могутніми політичними чи військовими лідерами
3.1113—1125(правління в Києві)
1.Київське,Чернігівське,Переяславське,Галицьке,Волинське.
2.Роман Мстиславович приблизно 1199 р.
3.Мстислав Володимирович
Великі розміри території держави,різний етнічний склад населення Русі,постійна загроза нападів кочовиків,боротьба за владу В Києві.
Київське князівство було одне з найбагатших міст в Європі.Земля там була родюча й було багато корисних копалин.Правитклі змінювалися кожні 6-8 років,тому що було багато претендентів на престол.
Чернігівське князівство було чимало міст.Найбільше було Чернігів та Новгород-Сіверський.Чернінів був добре укріплений і мав чудове сполучення з іншими містами.
Переяславське князівство було невелике.Там було багато потужних захисних укріплень.Здебільшого як військові фортеці виникали й міста Переяславщини.