визначити масу тіла якщо на нього діє сила тертя 40H коефіцієнт тертя становить 0.2
Ответы
Для визначення маси тіла, необхідно знати силу тяжіння, що діє на тіло і силу тертя, що діє на нього. За умовою задачі дано лише силу тертя. Однак, припустимо, що тіло знаходиться на горизонтальній поверхні, тоді сила тяжіння, що діє на тіло, дорівнює масі тіла, помноженій на прискорення вільного падіння, яке на Землі приблизно дорівнює 9.81 м/с².
Отже, можна скористатися формулою для сили тертя:
Fт = μ * Fн,
де Fт - сила тертя, μ - коефіцієнт тертя, Fн - сила нормалі (сила, яку земля діє на тіло, щоб запобігти його проваленню у землю). Якщо тіло лежить на горизонтальній поверхні, то сила нормалі дорівнює силі тяжіння.
Отже, ми можемо записати:
Fт = μ * m * g,
де m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння.
Підставляємо дані з умови задачі:
40 H = 0.2 * m * 9.81 м/с²
Розв'язуючи рівняння, маємо:
m = 40 H / (0.2 * 9.81 м/с²) ≈ 20.4 кг.
Отже, маса тіла становить близько 20.4 кг.